ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

W 226. rocznicę uchwalenia „Konstytucji 3 maja” spotkaliśmy się wszyscy w hali sportowej na uroczystej akademii, którą przygotowali uczniowie klasy VIa pod kierunkiem pań Małgorzaty Olenkowicz i Beaty Lisowskiej oraz szkolnego chóru pod kierunkiem pani Elżbiety Reszka.

Uczniowie przypomnieli okoliczności tego ważnego dla Polaków wydarzenia, ale w bardzo nietypowy sposób. Nie było wierszy. Dramaturgię wydarzeń tamtych dni artyści  przedstawili bez słów, wykorzystali ważne dla Polaków symbole i muzykę. Pokazali radość z uchwalenia konstytucji i tragiczne dla Polaków rozbiory. Przedstawienie było krótkie, ale bardzo ciekawe i wymowne. Następnie „Kętrzyńskie Słowiki” wykonały kilka pieśni okolicznościowych.

wszystkie zdjęcia