Akcja ,,Podziel się książką"

W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa w roku szkolnym 2017/2018 dnia 7 marca 2018 uczniowie klasy 7 b ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z wychowawcą Elżbietą Butrym-Wiśniewską zainicjowali pomysł przeprowadzenia  szkolnej  akcji pt.,,Podziel się książką”.

Celem akcji było zintegrowanie społeczności szkolnej oraz zachęcenie do czytania. Realizacja pomysłu trzynastolatków  nastąpiła bardzo szybko.  W ciągu tygodnia przeprowadzono zbiórkę 120 książek. Każda z dostarczających ją osób otrzymywała  żeton, który  w dzień akcji był wymieniany na  inną interesującą publikację. Najchętniej w celu wymiany  oddawali swoje książki uczniowie klas czwartych.

To wydarzenie przyczyniło się do promowania  ciekawej literatury  i rozbudzenia zainteresowań wśród dzieci.  Przyniosło wiele radości organizatorom jak i uczestnikom akcji.

Opracowała Elżbieta Butrym-Wiśniewska