ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT BEZDOMNYCH „Pomagamy zwierzętom ze schroniska”

Mając na uwadze ciężki los bezdomnych zwierząt klasa IVc ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie postanowiła im pomóc.  Uczniowie wraz z wychowawcą p. Wandą Butnicką i   pielęgniarką szkolną  p. Lucyną Długosz z entuzjazmem rozpoczęli akcję pod hasłem „Pomagamy zwierzętom ze schroniska”.  Wykonali mnóstwo  kartek i stroików świątecznych, które spotkały się  z dużym zainteresowaniem w czasie kiermaszu na rzecz zwierząt. Zbierali też karmę i pieniądze. Cały dochód 599,08 zł został przeznaczony na zakup karmy dla psów i kotów  w schronisku oraz  ich leczenie.

Uczniowie klas I – VII wzięli udział w konkursie „Niezwykłe zdjęcie mojego zwyczajnego pupila”.  Celem konkursu było uwrażliwienie na ciężki los  bezdomnych zwierząt i zachęcenie do ich adopcji.

Akcja zakończyła się wizytą w schronisku w Pudwągach. Wyprawa do schroniska wzbudziła w uczniach poczucie odpowiedzialności za los zwierząt.

Wyniki konkursu „Niezwykłe zdjęcie mojego zwyczajnego pupila”

Klasy I – III

1m.  Szostek  Marta  IIIb