Dzień Edukacji Narodowej

Wśród wszystkich świąt, które obchodzimy każdego roku, jest również święto szczególne. Upamiętnia ono rocznicę powstania KomisjiEdukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

W naszej szkole święto obchodziliśmy 11 października 2018r. Uczniowie klas czwartych przygotowali występ artystyczny poświęcony – po części na poważnie, po części na wesoło – nauczycielom i pracownikom oświaty. Jego pięknym wzbogaceniem i dopełnieniem były przygotowane przez szkolny chór piosenki wykonywane również przy akompaniamencie pianina  i akordeonu. Wszyscy nauczyciele zostali obdarowani skromnym podarunkiem – jabłkiem z okazjonalnymi życzeniami. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę, a wielu wyróżniła nagrodami. Cenne były jej słowa, dzięki którym zgromadzeni mogli sobie uświadomić, że tak naprawdę, gdyby nie nauczyciele i ich praca, to nie byłoby pilotów, naukowców, lekarzy …Spotkanie zakończyło wystąpienie Przewodniczącej  Rady Rodziców, która  życzyła wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.