Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada ustanowiono Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek. Data została wybrana na cześć urodzin  Walta  Disney’ a, wielkiej postaci  Hollywood, jednego  z najpopularniejszych  twórców bajek animowanych dla dzieci. Z pewnością wiele osób  niezależnie od wieku ma swojego ulubionego bohatera z dzieciństwa. Czy jest nim Kaczor Donald, Myszka Miki lub ktoś z rodziny Smerfów? A może jednak jest to postać z rodzimych kreskówek - Reksio, Bolek i Lolek. W świecie filmowych i książkowych bajek i baśni jest wielu fantastycznych bohaterów i nie sposób wymienić ich wszystkich. Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają.

Dnia 6. XI.2018 w  Szkole Podstawowej  nr 4 w Kętrzynie  obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu, w szkole można było spotkać: księżniczki, królewny, myszki Miki, baletnice, Kopciuszka, Czerwonego  Kapturka, Batmana, krasnoludki, piratów, Calineczkę, Kota w butach i inne postacie. W czasie przerw  w bibliotece  uczniowie mogli przystąpić  do konkursu ze znajomości bajek. Uczniowie przebrani w bajkowe stroje i biorący udział  w konkursach nagrodzeni  zostali  słodyczami. Imprezę zorganizowały: E. Kowszuk, A. Chlebowicz, J.  Kuśkowska-Jeznach i B.  Szarkowicz.