Solidarna Szkoła

Tegoroczna, 7 edycja Gali „Solidarnej Szkoły”, podczas której nagrodzono najbardziej zaangażowane społecznie szkoły z całej Polski, odbyła się 10. 12.2019r. pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta . Ponieważ znaleźliśmy się w gronie 12 nagrodzonych szkół z całej Polski, gościliśmy na uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim.

Gala rozpoczęła się w Pałacu Prezydenckim, gdzie po zwiedzaniu jego pięknych wnętrz odbyło się specjalne spotkanie stypendystów z Pierwszą Damą RP Agatą Kornhauser-Dudą, która patronuje Fundacji Świętego Mikołaja. Pani Prezydentowa przyjęła gości bardzo ciepło i ucieszyła się ze spotkania z tak zaangażowanymi społecznie uczniami i nauczycielami. Po wręczeniu wszystkim gościom podarunków, chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć.Następnie wszyscy udali się do przepięknego pałacu w Wilanowie, gdzie w Sali Białej zostały wręczone nagrody dla szkół, które wykazały się największym zaangażowaniem w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla uzdolnionych uczniów. Uroczystą galę prowadzili założyciele Fundacji – Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz oraz dziennikarka Marta Januszewska. Preludium do ogłoszenia wyników tegorocznej edycji konkursu był występ Chóru Promyki Słoneczne, zespołu wokalnego prowadzonego przez siostry urszulanki z Pniew.Nasza Szkoła otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca za zaangażowanie w program i pozyskiwanie funduszy na stypendia. Nasze stypendystki udzieliły także wywiadu radiowego, prezentując swoje osiągnięcia szkolne i sportowe. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na pyszny poczęstunek. To był wspaniały dzień pełen emocji i wrażeń.

Autor: Julia Matyjasek