Mały, okrągły i cieszy

Guzik – wszyscy go znamy, ale ile o nim wiemy? Kiedy powstały pierwsze z nich i jak wyglądały, kto stworzył największy okaz, kto ich nie używa, dlaczego zaczęto je przyszywać przy rękawach marynarek? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi szukali uczniowie naszej szkoływ związku z obchodzonym 12 grudnia Dniem Guzika.

Mały, niepozorny – a tyle wyobraźni uruchomił! Dzięki niemu powstały niezwykłe dzieła plastyczne, wiersze, które zobaczyć i przeczytać można na gazetkach szkolnych korytarzy. Okazuje się, że może on być towarzyszem podróży (realnych i tych fantastycznych), przyjacielem, powiernikiem tajemnic i świadkiem naszego istnienia. Uczniowie starszych klas przygotowali wraz z nauczycielami dwa banery promujące szkołę i miasto Kętrzyn, które posłużą w czasie zawodów sportowych i spotkań szkolnych.  Guzik guzikowi nierówny – przekonali się o tym uczestnicy wielu zabaw organizowanych w klasach na różnych lekcjach. Ich zwycięzcy nagrodzeni zostali guzikowymi medalami.Po dzisiejszym dniu śmiało można powiedzieć – połączył nas guzik. Mały, okrągły – kreator wyobraźni, aktywności i – zwyczajnej – radości.

Tekst: Edyta Olech