Tu już prawie święta

To był niezwykły dzień nauki w starym roku szkolnym. Wszędzie czuć było atmosferę zbliżających się świąt. Słychać było kolędy, życzenia. Tradycyjnie już odbyły się bożonarodzeniowe przedstawienia.

Najpierw z przepięknymi jasełkami zaprezentowali się uczniowie klasy IIb pod opieką pań Anny Smolińskiej i Beaty Raszkiewicz. Drugoklasiści  przedstawiły historię narodzin Bożej Dzieciny w niezwykły sposób. Do szopki zmierzali śpiewając  pasterze,  trzej królowie i roztańczeni krakowiacy. Było pięknie i uroczyście.  Na drugie spotkanie zaprosili uczniowie klas VIIIa i VIIIb, którzy pod kierunkiem pani Beaty Kordali wystawili „Opowieść wigilijną”. Oprawę muzyczną zapewnił  zespół pani Anny Opala.  Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Kiedy już wszystkim wydawało się, że to już koniec, na scenę wtargnęli niezwykli kolędnicy, bo sami nauczyciele. Zaskoczenie było wielkie, bo nikt się tego nie spodziewał. Zaśpiewali i zatańczyli kilka pastorałek, za co nagrodzeni zostali  wielkimi brawami.  Żegnając się, wyśpiewali, że powrócą za rok, więc wszyscy liczą na to, że dotrzymają słowa.